Suitsusaun - Laukataguse puhkeküla

Suitsusaun

Tänapäeval on suitsusaun praktilistel kaalutlustel peaaegu välja surnud. Kuid mitte Laukatagusel, kus on ehtsa murukatusega pärnapuust ehitatud suitsusauna rent vägagi võimalik!

Meie kogemus ütleb, et leidub veel piisavalt inimesi, kes peavad just niisugust saunaelamust selleks kõige õigemaks.

Suitsusaunas toimub kütmine avatud koldes ja suits väljub läbi seinas olevate avauste. Sauna köetakse pea terve päeva, misjärel saun tuulutatakse korralikult. Külaliste saunas viibimise ajal enam puid ahju ei lisata.

Murukatusega pärnapuust ehitatud suitsusaun on puhkeküla vanim ehitis.

Mida suitsusauna rent endast kujutab?

Leilivõtt pärnapuust ehitatud ehtsas Eesti suitsusaunas on kujunenud Laukatagusel üheks populaarseimaks elamuseks. Suitsusauna rent annab võimaluse võtta leili meie esiisade kombel. Pärast seda saab hüpata otse jahutavasse tiigivette (talvel jääauku), nautida sauna terrassil päikeseloojangut ja lõõgastada nõnda oma meelt ning vaimu.

Tegelikult pärast viit korda laval käimist pole pesta vajagi, kui ongi soov ennast pesta võib endale ämbrist vett kaela kallata või hüpata tiiki, siis on Sinu keha täiesti puhas nii seest kui väljast. Hüva leili jagub vihtlejatele vähemalt 5–7 tunniks ja saun püsib soe kuni hommikuni. Suitsusauna leil on mahe ega kõrveta, kuid higi hakkab lausa iseenesest voolama. Võttes korduvalt leili ja viheldes ning veega vahepeal üle valades saab ihu puhtaks ka ilma moodsate pesuvahenditeta.

Öeldakse, et kes pole suitsusaunas käinud, polegi õiget leili tundnud. Kui tahad seda omal nahal kogeda, siis on suitsusauna rent just sinu jaoks!

 

  • Saunasnäkid lisatasu eest
  • Võetakse leili 4-5 tundi
  • Vihelda ja pesta samas ruumis

  • Talvel jääauk
  • Suvel karastav tiigivesi
  • Ujumissillaga terrass