Laukataguse Puhkeküla

Laukataguse Puhkeküla asub Tallinnast 60 km kaugusel Rapla maakonnas Kehtna vallas. Viljandi maanteelt tulles pöörake Kose-Purila teeristis Juuru poole ning teekond viib läbi Juuru, kus asub Mahtra sõjaväli, ja läbi ajaloolise Ingliste küla, mis hiljuti tähistas oma 555. aastapäeva. Puhkeküla asub Lau külas, mille ajalugu ulatub 1241. aastasse, mil Taani Hindamisraamatus mainiti seda esmakordselt nimega Laucataux. Sealt pärineb ka puhkeküla nimi "Laukataguse."

Nagu nimigi ütleb, on puhkeküla esmaseks eesmärgiks pakkuda puhkust ja puhkamisvõimalusi. Kui sul on plaanis korraldada suvepäevad Raplamaal, perepuhkus Tallinna lähedal või tore aktiivne puhkus sõpradega koos grilli ja saunaga, siis oled õiges kohas. Kompleksist ca ühe kilomeetri kaugusel asuva Keava linnuse juurest algab Kõnnumaa maastikukaitseala, kus lisaks paljudele erineva raskusega matkaradadele asub kogu Eesti suurim rabas asuv veekogu Loosalu rabajärv. Ilusaid loodusvaateid pakuvad matkajatele paljuräägitud Keava ja Paluküla mäed, kus saab matkata nii jalgsi kui jalgrattaga. Matkal naudid looduse ilu ja vaikust, hiljem suitsusaunas kosutad keha ja vaimu.  

Galerii

  • Suitsusaun
Puhkus Eestis

Laukataguselt viivad matkarajad Kõnnumaa maastikukaitse alale, kus saab matkata Palasi, Keava ja Loosalu rabas. Maastikukaitsealale jäävad ka Paluküla Hiiemägi ja Reevimägi ning Keava mäed, rahvakeeli tuntud kui “Mäi mets”. Keava mägedes asub Linnusemägi mis pärineb aastast 1054. Laukatagusele tulles saab kala püüda. Rajatud tiikides elutseb karpkala ja forell. Sportlikuks ajaveetmiseks võid matkata jalgratastega või mängida võrk- ja jalgpalli.

 

Ehtne suitsusaun

Puhkeküla kõige vanem ehitis on pärnapuust seinte ja murukatusega suitsusaun. Saun asub tiigi kaldal ja leil on seal eriti mõnus. Elektrit saunas ei ole, pesemine toimub ämbrist vett kaela kallates või tiiki hüpates. Aga peale 5 korda laval käimist pole pesta vaja. Oled nii seest kui väljast täiesti puhas. Eriti mõnus on sauna ees istudes päikeseloojangut nautida või talvel jääauku hüpata. Öeldakse, et kes pole suitsusaunas käinud, polegi õiget leili tundnud.

Seltskonna suveüritused

Erinevad üritused nii suurematele kui väksematele seltskondadele. Oodatud on nii suve- kui sünnipäevalised. Suuremale seltskonnale organiseerime matkaradadele minemiseks giidi. Naabertalu hobustega saab ratsutada ja hobuvankriga sõita. Talvel pakume mootorsaani matku ja võimalust ennast saunades lõõgastada. Koostöös kohaliku jahiseltsiga on võimalik tellida taldrikute laskmist lasketiirus. Suuremate seltskonnaürituste pidamiseks saate kasutada maikuus 2017 valmivat palkstiilis varjualust.

eas varviline logo yleval nurgas
1. AUGUSTIST 2012  31. JUULINI 2013 AITAS WOODLOGERS OÜ-L
PÕHIVARA SOETADA, VEEBILEHE LUUA JA TURUNDUSTEGEVUSI
ELLU VIIA ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE SIHTASUTUSE ALUSTAVA
ETTEVÕTJA STARDI- JA KASVUTOETUSE PROGRAMM.